lt

SPINTOS DETOKSIKACIJA

SPINTOS DETOKSIKACIJA
7 žingsniai link sistemingo garderobo

Laisvas ir pasirinkimų kupinas gyvenimas – tai neretai ir mūsų siekiamybė, ir gyvenimiškos aplinkybės. Tačiau kartais pasirinkimo laisvė tik susiaurina mūsų vaizduotės ribas. Paradoksalu, -kūrybai būtinas ne platus galimybių diapazonas, bet jų apribojimas. Vaizduotę atveria aiškios ribos ir apibrėžti elementai. OW STUDIOS kūryboje yra keli principai, kuriuos naudojame siekdami laisvės ir kasdienybės lengvumo.Pavyzdžiui  prieš ką nors kuriant būtinai kruopščiai ruošiamės, renkame duomenis, padarome jau turimų dalykų analizę.  Tad mes manome, kad toks būdas tinkamas ir garderobo formavimui. Sumanus ir kūrybiškas garderobas prasideda nenaujais pirkiniais, o sistemingu pasiruošimu jiems. Būkime atviri, - juk daugiausia kūrybiškų aprangos derinių sukuriame su mylimais, jau prisijaukintais daiktais, su kuriais turime asmeninį santykį. Rūbai, kurie leidžia išreikšti mums meilę sau, savo kūnui tampa artimi ir dažnai dėvimi.Tikriausiai būtent dėl intymaus santykio su daiktu, dėvimu drabužiu jaučiamės saugesni, tarsi pradedame lengviau kvėpuoti. Tad kuriant sąmoningą garderobą vietoje „must have“ sąrašo atliekame SPINTOS DETOKSIKACIJĄ. 

Žingsnis numeris #1:
#PATRAUKTI DRABUŽIUS, KURIE NEDŽIUGINA

Pradėdami spintos detoksikaciją,pirmiausia ištraukiame visus drabužius į dienos šviesą. Mylimuosiuspasiliekame, o nemielus ar tuos, į kuriuos nebetelpame, - dedame į atskirą dėžę(jie į spintą negrįš). 

Pasikartojantys ir nenaudojami pirkiniai tampa akivaizdūs, kai visus turimus drabužius suskirstome į kategorijas. 

Žingsnis numeris #2:
# SUSKIRSTYTI DRABUŽIUS Į KATEGORIJAS

Spintos turinio suskirstymas leidžia pamatyti, kiek kokios kategorijos vienetų turime, atrasti drabužius, kuriuos primiršome ar pastebėti jų trūkumą. Tai akivaizdus argumentas ir dažnai kirbančiam jausmui „neturiu ką apsirengti“. Matydami akivaizdų trūkumą – galime jį užpildyti. Visas kitas spintos turinys suskambės ir galiausiai bus efektyviai panaudotas tinkamuose deriniuose.

Laikas klausimams. Ar drabužis tinka man ir mano kūnui? Gerai jaustis, apsirengus tam tikrais drabužiais, - tai tarsi mažytis meilės aktas, kurį suteikiate sau. Meilės sau procesą galima pradėti nuo tinkamų savo figūrai, - nespaudžiančių, ne per mažų  ar per didelių rūbų. Jei tokį drabužį turime, kyla kiti klausimai:

Ar rūbas nėra fiziškai susidėvėjęs? Susidėvėjusius daiktus galima atiduoti tekstilės perdirbimui arba patiems perdaryti į kitus buities daiktus.

Ar drabužis nėra morališkai pasenęs? ar aktualus man, tinkamas laikui, vietai ir gyvenimo būdui. Pastaruosius galima atiduoti į komisą arba parduoti antriniam dėvėjimui per įvairias internetines platformas.

Žingsnis numeris #3:
#KATEGORIJOS:
NAUDOJAMI/TINKAMI   
TINKAMI TAISYTI / PERDARYTI  
TINKAMI DRABUŽIAI, KURIEMS TRŪKSTA DERINIO DALIES
NETINKAMI MUMS, BET TINKAMI PARDUOTI / ATIDUOTI

Atsakydami į klausimus, skirstome  drabužius į sekančias grupes: grįžtantys į spintą, tinkami taisymui, persiuvimui, atidavimui ar mainams. Morališkai susidėvėjusius drabužius galima atiduoti (dažnai tik mes patys būname pavargę nuo daikto vaizdinio, kitiems jis gali atrodyti labai patrauklus, nes nematytas, naujas). Taip pat galime surengti linksmą garažo išpardavimo (garage sale) savaitgalį.

Ar drabužis dera į komplektaciją su kitu rūbu mano spintoje? Tarpusavyje tinkantys drabužiai, naujai sukurti deriniai džiugina ir skatina toliau tvarkytis. Taip pat akivaizdžiai primena efektyvius drabužius, kurie dėvėjimo kelyje pasiteisino. Pasvarstykite, kokios rūbo savybės pavertė jį efektyviu ir tinkamu jums. Šis reziumė leis lengviau apsipirkti ateityje, nes žinosite, ką vertinate ir kas pasiteisina kasdienybėje. Tinkamus derinius galima nusifotografuoti, - taip įsiminsite vykusį komplektą, tuomet sukabinkite juos spintoje vieną šalia kito.

 Jei rūbas tinka visomis prasmėmis, tačiau su niekuo nedera – nusifotografuokite jį ir pasižymėkite pirkinių sąraše , - kokios garderobo dalies trūksta. Tarkim,  palaidinė prie rusvų kelnių. Parduotuvėje bus lengva prisiminti kokio stiliaus ir spalvos daiktai iš tiesų derės su jau turimais. Apsipirkti bus lengviau. Iš anksto suplanuotas PIRKINIŲ SĄRAŠAS –efektyvaus, kokybiško ir sąmoningo garderobo elementas.

Žingsnis numeris #4:
#TIKSLINGAS PIRKINIŲ SĄRAŠAS

Pirkinių sąrašo sudarymas yra vienas iš atsakingo vartojimo principų. Toks sąrašas gali būti įgyvendinamas lėtai (per du metus). Naudojant šį metodą, išvengiama emocinių pirkinių, taupomas laikas,pinigai ir kiti resursai. Taip esant galimybei ir norui pirkti įsigyjame reikalingą daiktą ir išvengiame ilgo painaus blaškymosi po parduotuves. Ieškant vienos rūšies daikto (pvz., baltos palaidinės) susikoncentruoti lengviau,užtrunkame trumpiau, išvengiame emocinio ir fizinio krūvio. Galima apsipirkti pagal sąrašą taip, kaip tai daro prancūzės, pirkdamos penkis kokybiškus daiktus per sezoną, ar skandinavės,  – per sezoną atnaujindamos 20 proc. garderobo.

Žingsnis numeris #5:
#RŪBŲ KABINIMAS -  GRANDINE/ PAGAL RŪŠĮ

Smagiausia grąžinti drabužius į spintą,radus jiems tinkamą derinį. Tokie drabužiai kabinami vieni šalia  kitų, kad sudarytų tarpusavyje derančių drabužių grandinę. Taip sukabinus, net užsimerkus susirinksite tinkamą komplektą reikalingai dienai ar situacijai. Grandinė kabinama nuo mažiausio iki didžiausio, nuo vientisos spalvos drabužio iki margo ir raštuoto, nuo šviesiausio iki tamsiausio, nuo trumpų rankovių iki ilgų, nuo paprastos konstrukcijos iki sudėtingos. Sudarius tokią sistemą, tvarkyti spintą tampa lengva - išskalbus drabužį, tiesiog pakabiname į jam skirtą vietą.

Žingsnis numeris #6:
#ATSAKINGUMAS / PRIEŽIŪRA

Drabužiai dėvisi gulėdami ir kabėdami.Jeigu kaba ant neteisingų, ne tai rūšiai skirtų pakabų – išsitampo, keičia formą. Numesti gulėti, net sulankstyti lentynoje - dulka, praranda spalvą,dėvisi audinys. Tuo tarpu, atsakingai prižiūrėdami drabužį, galime jį dėvėti ilgiau, taigi ir investuoti į kokybišką, ilgaamžį drabužį, kuris džiugins mus ilgiau.

Žingsnis numeris #7:
#LENGVUMAS

Sutvarkyta, „detoksikuota“ ir organizuota spinta gerokai palengvina gyvenimą. Kasdien apsirengimui skirsime mažiau laiko, nes viską matysime ir neužtruksime galvodami, kas su kuo dera. Taip padovanojame sau laiko ir galimybių sukurti kažką kūrybiško ir netikėto. Investuodami keletą valandų per pusmetį, suteikiame sau prabangą  – negalvoti kasdien. O sutaupytą energiją panaudoti dalykams, kurie teikia malonumą. Sisteminga drabužinė, kurioje lieka vietos vaizduotei, tampa kūrybiško įvaizdžio pagrindu.

NAUJA OW STUDIOS KOLEKCIJA MŪSŲ SHOWROOM. APSIPIRKITE ATSAKINGAI.